133. Skåneloppet, Affisch, 1950/60-tal, Sverige
Märkt med: Tysken Siegfrid Wünsche, med Lagerkrans dominerade Skåneloppets 350-klass de fyra åren 1952-1955. Här i sällskap med sin stallkamrat Hans Bartl och deras trepipiga DKW 350CC maskiner.
Mått: 99x69cm
Kondition: Väldigt solblekt, kantstötningar och småskador.
Objektet avslutas 1 februari 20:241 februari 2026 20:24 pall 514
200 kr
Värdering 500 kr